KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14508456
*
nr 1450 8456
Akvarell
Signerad GA Müller, 1840. Stockholmsmotiv, Fredrikshovs slott, Östermalm. Akvarell, bildmått: 13x20cm, yttermått inklusive ram: 24x32cm
Utrop:
800 kr
Såld:
3.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 februari 2022
kl 18:34:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/2 21:26:11
1
800 kr
19/2 13:13:30
2
2.200 kr
20/2 12:53:07
3
1.000 kr
20/2 12:53:07
2
1.100 kr (Budbetjänt)
21/2 16:06:50
1
Vinnande bud
21/2 16:10:20
2
3.000 kr
21/2 16:10:20
1
(budbetjänt)
21/2 16:23:13
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Tema
21 feb
Stockholm
På Tema Stockholm den 21 februari har vi samlat konst av Slas Stig Claesson, Svenolov Ehrén, Caroline Grinda Christensen, Oscar Hernandez Soriano, Berndt-Rune Jäverbrant, Slava Kliuchnikov, Christina ...
Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bildmått: 13x20cm fredrikshovs slott motiv från stockholm stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk sverige vattenfärg östermalm
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:27
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46
-
3100 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, "Talli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:16
-
3383 Akvarell
Signerad Robert, Motiv från Piazza San Marco, Vene..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:01
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:58
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:52
*
Akvarell
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
nr 1450 8456
Akvarell
Signerad GA Müller, 1840. Stockholmsmotiv, Fredrikshovs slott, Östermalm. Akvarell, bildmått: 13x20cm, yttermått inklusive ram: 24x32cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 3.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 februari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/2 21:26:11 | 1 | 800 kr |
19/2 13:13:30 | 2 | 2.200 kr |
20/2 12:53:07 | 3 | 1.000 kr |
20/2 12:53:07 | 2 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
21/2 16:06:50 | 1 | Vinnande bud |
21/2 16:10:20 | 2 | 3.000 kr |
21/2 16:10:20 | 1 | (budbetjänt) |
21/2 16:23:13 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Tema
21 feb
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den 21 februari har vi samlat konst av Slas Stig Claesson, Svenolov Ehrén, Caroline Grinda Christensen, Oscar Hernandez Soriano, Berndt-Rune Jäverbrant, Slava Kliuchnikov, Christina ...Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bildmått: 13x20cm fredrikshovs slott motiv från stockholm stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk sverige vattenfärg östermalm
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:27 -
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46 -
3100 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, "Talli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:16
-
3383 Akvarell
Signerad Robert, Motiv från Piazza San Marco, Vene..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:01 -
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:58 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:52